Kolbuszowa: Dworzec w nowej odsłonie

Kolbuszowa: Dworzec w nowej odsłonie

Z dnia na dzień widać postępy prac przy przebudowie dworca w Kolbuszowej. Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnego centrum przesiadkowego w pełni przystosowanego do obsługi osób niepełnosprawnych, osób starszych i osób podróżujących z dziećmi. Roboty mają potrwać do końca tego roku.

W przebudowanym obiekcie zaplanowano: poczekalnie (długo i krótkoterminowa), toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Przewidziano również część usługową- świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i punkt informacji turystycznej oraz część administracyjną dla obsługi mieszkańców, gdzie znajdować się będą pomieszczenia M-GOPS, siedziba straży miejskiej, centrum monitoringu miejskiego, a także pomieszczenia dla organizacji pożytku publicznego i pomieszczenia techniczne. Przed budynkiem dworca powstaje zadaszenie z czterema stanowiskami autobusowymi, które zapewni płynną obsługę pasażerów przy zmiennych warunkach pogodowych. Plac wokół obiektu zostanie oświetlony i wyposażony w elementy małej architektury oraz zieleni urządzonej.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn.: „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA: Budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej” współfinansowanego ze środków programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej i Regionalnego Programu Operacyjnego. Przypominamy, że projekt PKA obejmuje kilka inwestycji. W zeszłym roku zakończyła się przebudowa ul. Fabrycznej w Kolbuszowej (m.in. przebudowa nawierzchni, budowa chodnika, zatoki postojowej, oświetlenia), a obecnie trwają prace przy przebudowie ul. ks. Ruczki (budowa chodnika, zjazdów, zatok postojowych, oświetlenia) oraz przy budowie parkingu dla podróżujących na sześćdziesiąt miejsc postojowych w pobliżu budynku dworca. Ponadto prowadzone są postępowania przetargowe dotyczące budowy drogi dojazdowej i miejsc postojowych przy przystanku kolejowym w Widełce oraz budowy parkingu wraz z dojściem do przystanku kolejowego w Kolbuszowej Górnej.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.