Kolbuszowa: Nabór dla osób starszych do „Dziennego Domu Pobytu Seniora”

Kolbuszowa: Nabór dla osób starszych do „Dziennego Domu Pobytu Seniora”

Gmina Kolbuszowa wraz z Podkarpacką Fundacją Rozwoju Regionalnego w Mielcu zapraszają do udziału w projekcie  „Dzienny Dom Pobytu Seniora” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.

Do Dziennego Domu Pobytu Seniora zapraszamy osoby:

  • po 60 roku życia;
  • zamieszkałe na terenie Gminy Kolbuszowa;
  • potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonania co najmniej 1 z podstawowych czynności dnia codziennego.
  • Dla osób, których dochód przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej, projekt przewiduje częściową odpłatność za korzystanie z Dziennego Domu Pobytu Seniora.  Wysokość opłaty uzależniona jest od wysokości dochodu Seniora.

W ramach projektu zapewnionych będzie 30 nowych miejsc opieki w Dziennym Domu Pobytu Seniora, w którym będą realizowane usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej. Dodatkowo zapewnione będzie wyżywienie, w tym dwudaniowy obiad oraz możliwość skorzystania z transportu do Domu i z powrotem.

Dokumenty rekrutacyjne można składać od 27.12.2021 r. do 31.01.2022 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Kolbuszowej.

Dokumenty rekrutacyjne są dostępne w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej oraz do pobrania ze strony internetowej  Ośrodka Pomocy w zakładce Dzienny Dom Pobytu Seniora – REKRUTACJA, a także na stronie Gminy Kolbuszowa w zakładce PROJEKTY I INWESTYCJE W GMINIE KOLBUSZOWA – Dzienny Dom Popytu Seniora – Rekrutacja oraz Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Mielcu.

PLANOWANE OTWARCIE „DZIENNEGO DOMU POBYTU SENIORA”: MARZEC 2022 r.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.