Kolbuszowa: Otwarto nowoczesną strzelnicę przy LO

Kolbuszowa: Otwarto nowoczesną strzelnicę przy LO

Przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej została otwarta nowoczesna strzelnica sportowa otwarta. Można na niej trenować zarówno strzelanie z broni pneumatycznej jak i palnej. Z zajęć będą korzystali uczniowie powiatu kolbuszowskiego oraz żołnierze wojsk obrony terytorialnej.

Strzelnica jest jedną z najnowocześniejszych strzelnic na Podkarpaciu. Koszt tej inwestycji zamknął się kwotą ponad  2 mln 700 tyś. zł, w tym dofinansowanie to prawie 1,9 mln zł, a pieniądze własne powiatu kolbuszowskiego  to 835 tys. zł.

W obiekcie jest 10 stanowisk do strzelania na odległość 25 metrów oraz 3 dodatkowe umożliwiające strzelanie w pozycji leżącej na odległość 50 metrów. Jest też kompletne wyposażenie zapewniające bezpieczeństwo oraz efektywność prowadzenia zajęć zarówno z użyciem broni pneumatycznej jak i palnej. Powstał także węzeł sanitarny oraz pomieszczenia pomocnicze.

Ze strzelnicy może korzystać: młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego, osoby prywatne, które mają pozwolenie na broń i posiadają własną broń oraz amunicję oraz służby mundurowe i związki strzeleckie.

W zajęciach uczestniczy około 200 uczniów kolbuszowskiego liceum. Zajęcia strzeleckie odbywają się w ramach jednej lekcji wychowania fizycznego tygodniowo. Uczniowie muszą jednak wcześniej przejść szkolenie teoretyczne, po którym zdają egzamin z budowy broni i zasad bezpiecznego posługiwania.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email