Kolbuszowa: Wyprawka Czytelnicza dla przedszkolaków

Kolbuszowa: Wyprawka Czytelnicza dla przedszkolaków

Kolbuszowska Biblioteka przypomina, że wraz z filiami uczestniczy w kolejnej edycji projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”, który obejmuje roczniki 2015-2018.

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:

  • Książkę „Pierwsze czytanki dla…”– starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne.
  • Broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki”-praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku. Dzięki broszurze rodzice dowiedzą się, dlaczego literatura pełni tak ważną rolę w zrównoważonym, zdrowym rozwoju dziecka, znajdą też wiele czytelniczych porad i inspiracji.
  • Kartę Małego Czytelnika– pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki.
  • Czytelnicze gadżety, które uatrakcyjnią codzienną lekturę.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 zostanie uhonorowany imiennym Dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Projekt jest realizowany przez Instytutu Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy bibliotekami publicznymi.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.