Krosno: Zbiórka książek na rzecz OREW zakończona ogromnym sukcesem

Krosno: Zbiórka książek na rzecz OREW zakończona ogromnym sukcesem

Akcja zbierania książek dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczego zorganizowana przez księgarnię Autorską oraz VIVO Krosno, zakończyła się ogromnym sukcesem. Zebrane książki trafią do biblioteki, która powstanie na terenie placówki przy ulicy Powstańców Śląskich w Krośnie.

Misją Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno Wychowawczego w Krośnie jest pomoc osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Wsparcie skierowane jest do podopiecznych w wieku od 3 do 25 lat i ma charakter wielopoziomowy.

W placówce prowadzone są sesje rehabilitacyjne, terapie psychologiczne oraz pedagogiczne, a także zróżnicowane działania edukacyjne. Ośrodek organizuje zajęcia z gospodarstwa domowego, plastyczne czy muzyczne dla swoich podopiecznych.  

Zbiórkę na rzecz podopiecznych OREW zorganizowała księgarnia Autorska, przy wsparciu VIVO Krosno. Inicjatorką akcji była Justyna Szopa, kierownik księgarni Autorska.

Podczas trwania akcji „Oddaj książkę potrzebującym” organizatorom udało się zebrać aż 2 449 egzemplarzy.

Książki dla Ośrodka zostały przekazane zarówno osoby prywatne, firmy, a także szkoły. Aktualnie trwa ewidencjonowanie zebranych pozycji, wśród których znalazły się książki dla dzieci i młodzieży, albumy, poradniki, ale też literatura dla dorosłych.

Planowane jest regularne wypożyczanie książek rodzicom uczniów.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.