Łańcut: Kodżak, czworonożny funkcjonariusz przyczynił się do zatrzymania włamywaczy

Łańcut: Kodżak, czworonożny funkcjonariusz przyczynił się do zatrzymania włamywaczy

Policjanci z Łańcuta zatrzymali dwóch mężczyzn. Mężczyźni na początku tygodnia włamali się do budynku gospodarczego w mieście. W ujęciu włamywaczy pomógł Kodżak – pies służący w tutejszej komendzie.

We wtorek w godzinach popołudniowych do dyżurnego łańcuckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do budynku gospodarczego w Łańcucie. Łupem złodziei padła piła spalinowa a także agregat prądotwórczy. Właściciel skradzione mienie oszacował na 2,5 tys. złotych. 

Na miejsce kradzieży udali się funkcjonariusze wydziału kryminalnego tutejszej komendy oraz policyjny pies wraz z opiekunem. Czworonożny funkcjonariusz – Kodżak szybko podjął trop. Doprowadził on swojego przewodnika do miejsca zamieszkania jednego ze sprawców.

Podjęte w tej sprawie czynności pozwoliły ustalić drugiego sprawcę. Pierwszym okazał się 24-letni mieszkaniec podłańcuckiej miejscowości, drugim 25-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego. Policjanci odzyskali skradzione mienie. Sprawcy zamierzali je sprzedać. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty, przyznali się do winy. Ich czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.