Łańcut: Niecodzienna interwencja łańcuckich policjantów

Policjanci z Łańcuta pomogli seniorce szybko i bezpiecznie dotrzeć do szpitala. O pomoc do dyżurnego zwrócił się wnuczek, którego babcia miała objawy udaru mózgu. Dla jej zdrowia i życia liczyła się każda minuta, a mężczyzna bał się, że nie zdąży dojechać. W eskorcie policjantów kobieta w porę dotarła do szpitala, gdzie udzielono jej pomocy.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 16. Na numer alarmowy zadzwonił roztrzęsiony mieszkaniec jednego z łańcuckich osiedli. Mężczyzna prosił o pomoc w przeniesieniu swojej babci do samochodu, którą musi jak najszybciej zawieźć do szpitala.

Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci. Okazało się, że starsza kobieta miała objawy udaru mózgu i wymagała pilnej pomocy medycznej. Niestety w tym czasie wszystkie karetki zostały rozdysponowane do innych pacjentów, a dla zdrowia i życia seniorki liczyła się każda minuta.

Policjanci pomogli znieść na kocu bezwładną kobietę do samochodu. Ze względu na realne zagrożenie życia oraz duże natężenie ruchu drogowego, funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję, aby z użyciem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego pilotować samochód do szpitala.

Niecodzienny konwój szybko dotarł do jednego z rzeszowskich szpitali, gdzie starszej kobiecie udzielono pomocy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.