Lesko: Finał ligi Runmageddon już w najbliższy weekend

Lesko: Finał ligi Runmageddon już w najbliższy weekend

16-17 października 2021 roku to data, która zapisze się głośnymi zgłoskami w leskiej historii. W tych dniach do gminy ponownie zjadą najlepsi zawodnicy biegów przeszkodowych w Europie. Lesko będzie gościć drugi rok z rzędu Runmageddon Lesko – Brama Bieszczad!

Poprzedni rok pokazał, że mimo wielu trudności, Gmina Lesko wraz z przedsiębiorcami potrafi współpracować przy realizacji wydarzeń, z których największą był Runmageddon Lesko – Brama Bieszczad odbywający się po raz pierwszy w gminie 24-25 października br. Cykl najbardziej ekstremalnych biegów przeszkodowych w Europie był niebywałą formą promocji gminy i Podkarpacia w skali ogólnopolskiej, gdyż wydarzenie przyciągnęło do nas niemal 1 400 sportowców, mimo obostrzeń związanych z covid-19. Przyczyniło się ono tym samym do wydłużenia sezonu turystycznego, co na pewno zaowocuje w przyszłości dalszym rozwojem Leska i okolic.

Mając na względzie wzorową współpracę Gminy z gminnymi przedsiębiorcami, głównie z branży hotelarskiej przy wydarzeniu ubiegłorocznym, postanowiliśmy ponownie spróbować swoich sił i poprosić ich o współorganizację w roku bieżącym. Bez ich wsparcia Gmina nie byłaby w stanie podjąć się organizacji tak dużego zadania. Na szczęście znalazło się spore grono osób, którym leży na sercu rozwój Leska i okolicy. I tak dzięki kolejno wymienionym osobom czy firmom ponownie można gościć Runmageddon. Są to:

 1. Pensjonat – Restauracja GAWRA w Łączkach
 2. Hotel Szelców w Lesku
 3. Hotel i Restauracja „Salamandra” w Hoczwi
 4. Osada Podróżnika w Hoczwi
 5. Hotel Skalny Spa w Polańczyku
 6. Cellfast Sp. z o.o. z Krosna
 7. Polska Grupa Energetyczna
 8. DARJAN Sp. z o.o. – Materiały Budowlane, Betoniarnia w Hoczwi
 9. Marek Zaniewicz – “MARZAN” – Lesko
 10. Pracownia Projektowa ARCHISTYL z Leska
 11. Przedsiębiorstwo Budowlane “ORLEF” z Leska
 12. FHU POLTYNK Hoczew
 13. “MAJSTER” USŁUGI BUDOWLANE – Hoczew
 14. Restauracja „Pierwsze Piętro” z Leska
 15. Młynarzowa Chata z Leska
 16. Domki całoroczne – The Willows w Łączkach
 17. Leskie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.
 18. Sport Lesko Sp. z o.o.

Tegoroczny event odbędzie się jako FINAŁ LIGI RUNMAGEDDONU 2021, w ramach którego zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych na długim i krótkim dystansie (6 i 21 kilometrów). Zakładana frekwencja uczestników to blisko 2 000 osób, a dla hotelarzy to idealny sposób na wydłużenie sezonu turystycznego, to zastrzyk finansowy, który po prostu zostanie w gminie i gminach sąsiednich.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach. Runmagedon to impreza dla ludzi z charakterem, twardych, kochających bezgranicznie sport, ludzi, którzy nie boją się potu, bólu i łez, a te  często towarzyszyć będą Wam podczas zmagania z przeszkodami towarzyszącymi w trakcie biegu. Na trasie czekają na Was błoto, woda, ogień, bagno, przeszkody linowe, skośne i pionowe ściany, zasieki, okopy i inne atrakcje. Nie znajdziecie na świecie drugiej imprezy z takim zagęszczeniem przeszkód i tak wymagającą bieszczadzką trasą jak ta, którą dla Was została przygotowana!

Po wyczerpującym biegu, na mecie czekać będą na Was regionalne przysmaki serwowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Hoczwi i Huzel. W niedzielę muzycznie w bieszczadzkim stylu powita Was z kolei zespół „Muzyczny Sagan”. Ale przed tym, w sobotni wieczór Basen Aquarius zaprasza wszystkich uczestników i kibiców na After Party, czyli IV Noc Basenów. Pływamy z DJ do północy!

Życzymy udanej zabawy!

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.