Lesko: Igor Brejdygant – autor Paradoksu, Szadzi, Rysy i Układu już w ten weekend zawita do Leska w ramach Bieszczadzkiego Festiwalu Książki.

Lesko: Igor Brejdygant – autor Paradoksu, Szadzi, Rysy i Układu już w ten weekend zawita do Leska w ramach Bieszczadzkiego Festiwalu Książki.

W najbliższy piątek i sobotę nie lada gratka dla miłośników polskiej literatury. Podczas Bieszczadzkiego Festiwal Książki w Lesku będziecie mogli spotkać się oko w oko z kultowymi pisarzami, których twórczość niejednokrotnie zachwyca, jednocześnie zaskakując. Takie z pewnością będą i leskie spotkania.

Gwiazdą tegorocznych spotkań autorskich będzie Igor Brejdygant – człowiek wielu talentów, który jak mówi, najpierw widzi obrazy, następnie z mozołem rzeźbi je w słowach. Jeden z najzdolniejszych scenarzystów i pisarzy swojego pokolenia, o czym świadczą jego powieści kryminalne: Paradoks, Szadź, Rysa i Układ. Chyba nie ma czytelnika, któremu na te tytuły nie pojawia się gęsia skórka. To właśnie te dzieła przyniosły mu dużą popularność, a za powieść Rysa został uhonorowany Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału Wrocław 2019. Wspomniane pozycje książkowe doczekały się też ekranizacji, co z pewnością nie mogło umknąć koneserom seriali kryminalnych. Rysa i Szadź na podstawie powieści Igora Brejdyganta zostały nominowane do Polskich Nagród Filmowych Orły 2021 w kategorii Najlepszy Serial Fabularny 2021.

Bohaterowie jego książek to psychologicznie rozbudowane postacie. Będąc na leskich spotkaniach będziecie mogli o nie szczegółowo dopytać. Monika Brzozowska („Układ”, „Rysa”), czy Agnieszka Polkowska („Szadź”) to dwie wyraziste i silne kobiety, które na co dzień stawiają czoła swoim demonom z przeszłości. Obie są policjantkami, co w zdominowanym przez mężczyzn zawodzie wcale nie jest łatwe, szczególnie w wydziale zabójstw.

Spotkanie z autorem odbędzie się w sobotę 5 czerwca o godzinie 19:00.

W piątek do naszego miasta zawitają najsłynniejsi leśniczowie w Polsce – Marcin Scelina i Kazimierz Nóżka z Nadleśnictwa Baligród. Opowiedzą o swojej książce pt. “Zanim wyjedziesz w Bieszczady” i miłości do lasu, której oddają się bezgranicznie, a miłość tą są w stanie zaszczepić w każdym z nas. Spotkamy się z nimi o godzinie 17:00.

Po bieszczadzkich leśnikach czas na autorkę ponad 40 powieści – Agnieszkę Lingas-Łoniewska. Bestsellerowa wrocławska pisarka, zwana przez swoich czytelników Dilerką Emocji, która zadebiutowała w 2010 roku książką “Bez przebaczenia” i od tego czasu tworzy elektryzujący mix gatunkowy romansu, dramatu i sensacji.

Spotkanie autorskie odbędzie się w piątek 4 czerwca o godzinie 19:00.

Sobotnie spotkania literackie rozpoczniemy z kolekcjonerem ludzkich historii oraz znawcą najdelikatniejszych zakamarków ludzkiej duszy. O kim mowa? O człowieku wielu profesji – naukowiec, magister fizyki i ekonomii, doktor informatyki i doktor habilitowany chemii, a do tego rybak dalekomorski, który zachwycił świat literatury powieścią miłosną „Samotność w sieci”. Janusz Leon Wiśniewski, bo to właśnie o nim mowa, ma na swoim koncie również ponad 40 publikacji, a wiele z nich to bestsellery. Która Wam przypadła najbardziej do gustu? Odpowiedzcie w sobotę 5 czerwca o godzinie 17:00.

Wstęp na wszystkie spotkania bezpłatny. Zapraszamy.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.