Lesko: Młodzi razem dla czystej gminy Lesko - akcja sprzątania świata

Lesko: Młodzi razem dla czystej gminy Lesko - akcja sprzątania świata

Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Adam Snarski oraz Nadleśnictwo Lesko serdecznie zapraszają przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i średnich na akcję Sprzątania Świata połączoną z sadzeniem drzew.

W tym roku z okazji Dnia Ziemi 22 kwietnia chcemy uporządkować tereny najbardziej atrakcyjne turystycznie i przyrodniczo w naszej pięknej gminie. Wszyscy wiemy jak ważne jest czyste środowisko oraz świadomość ekologiczna, dlatego warto uczyć się jej od lat najmłodszych.

W związku z tym zachęcamy dyrektorów szkół, uczniów oraz rodziców z terenu gminy do zgłaszania swojego udziału w akcji wraz z propozycją miejsca do uporządkowania, które następnie uzgodnione zostanie z Biurem Promocji Kultury i Turystyki. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres promocja@lesko.pl do dnia 13 kwietnia 2022 r. Zgłoszenie powinno zawierać:

  • nazwę szkoły/przedszkola oraz klasy/grupy
  • proponowane miejsce sprzątania
  • bezpośredni kontakt do opiekuna grupy.

Organizatorzy dla wszystkich biorących udział w akcji zapewnią: rękawiczki, worki na śmieci, napoje oraz certyfikaty akcji Sprzątania Świata. Dla chętnych szkół Nadleśnictwo przeprowadzi pogadankę o ochronie lasów i drzew oraz ich roli w naszym życiu.

Zachęcamy również do wykonania domków dla owadów, które ustawione zostaną w przestrzeni miejskiej oraz przy szkołach.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.