Lesko: W Wańkowej w Bieszczadach powstanie nowy wyciąg narciarski

Lesko: W Wańkowej w Bieszczadach powstanie nowy wyciąg narciarski

W Wańkowej w Bieszczadach gmina Olszanica buduje Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu “Bieszczad-ski”. Inwestycja ma zostać otwarta zaraz po świętach, rozpoczęto już naśnieżanie stoku. Koszt inwestycji to ponad 20 milionów złotych.

W miejscowości Wańkowa, gmina Olszanica powstaje całoroczny kompleks sportowy z różnymi atrakcjami na każdą porę roku.

Projekt Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu “Bieszczad-ski” został wpisany do rządowego “Programu dla Bieszczad”, jako przedsięwzięcie o znaczeniu strategicznym dla rozwoju całego regionu.

Wyciąg jest już po odbiorach technicznych a na stoku ustawiono armatki śnieżne, które zostały uruchomione i mogą wytwarzać śnieg nawet przy dodatniej temperaturze. Gotowe są miejsca parkingowe oraz ratrak do wygładzania muld śnieżnych na stoku.

Kolej linowa z czteroosobowymi siedzeniami będzie miała ponad 900 metrów długości, a główna trasa zjazdowa w linii prostej ponad 1200 metrów. Powstanie też dodatkowy wyciąg talerzykowy.

Oddanie i uruchomienie części ośrodka planowane jest 27 grudnia.

W kolejnym etapie, zostaną wybudowane atrakcje letnie, między innymi tyrolka, najdłuższa w kraju. Na część zimową Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu „Bieszczad-Ski”, wydano już 18 milionów złotych.

Inwestycja jest przykładem jak można łączyć środki pochodzące z różnych źródeł (środki wojewódzkie, rządowe, gminne) w dobrym i rozwijającym gminę działaniu

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.