Leżajsk: 77-latka okradziona na 250 tys. zł

Leżajsk: 77-latka okradziona na 250 tys. zł

Mieszkanka Leżajska sprzedała nieruchomość za 250 tys. złotych, a pieniądze trafiły na jej konto bankowe. Jednak szybko z niego zniknęły. Dzięki szybkiej reakcji prokuratury udało się już odzyskać 209 tys. złotych.

Prokuratura Rejonowa w Leżajsku nadzoruje śledztwo w sprawie przywłaszczenia 250 tysięcy złotych należących do 77-letniej mieszkanki miasta. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży nieruchomości. Były przeznaczone na leczenie kobiety.

Kwota z transakcji wpłynęła na rachunek bankowy pokrzywdzonej, a następnie nieustalony obecnie sprawca, przelał całą sumę bez zgody 77-latki na inny rachunek bankowy. Po otrzymaniu zawiadomienia o przestępstwie prokurator wydał decyzję o zablokowaniu pieniędzy na tym koncie. Dzięki temu udało się odzyskać prawie 210 tysięcy złotych. W tej sprawie śledczy prowadzą dalsze czynności, także o charakterze międzynarodowym, które mają doprowadzić do zatrzymania sprawcy lub sprawców przestępstwa.

Z ustaleń śledczych wynika, że w marcu 2022 roku kobieta sprzedała nieruchomość, której była jedyną właścicielką, za 250 tys. złotych. Gdy pieniądze wpłynęły na konto kobiety, nieznany dotąd sprawca przelał całą kwotę na inny rachunek bankowy bez zgody pokrzywdzonej kobiety. Tym samym doszło do przywłaszczenia pieniędzy. Kobieta przebywa obecnie w placówce leczniczej, a pieniądze ze sprzedanej nieruchomości miały być przeznaczone na zakup nierefundowanego leku, który znacząco wpłynie na postępy leczenia i poprawę stanu zdrowia kobiety.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.