Leżajsk: Akcja "Świąteczna zwrotka Ż" dotarła do Leżajska

Leżajsk: Akcja "Świąteczna zwrotka Ż" dotarła do Leżajska

Ruszła świąteczna akcja marki Żywiec promująca oddawanie butelek i recykling puszek. Specjalny bus, w którym bez paragonu będzie można oddać opakowania po piwie, do końca grudnia odwiedzi pięć miast w Polsce.

Przez cały grudzień w wybranych miastach w Polsce będzie można oddać bez paragonu wszystkie butelki po piwie, niezależnie od marki oraz puszki. Za przekazane opakowania zwracający otrzymają specjalnie na tę okazję przygotowany grzaniec 0,0%, zimne piwo 0.0%, kawę lub herbatę. Na uczestników akcji czeka także wiele edukacyjnych ciekawostek dotyczących recyklingu oraz popularne gry w kapsle i zośkę. Akcja skierowana jest do osób pełnoletnich.

Specjalny pojazd „Świątecznej zwrotki Ż” zaprasza w godzinach 12:00 – 22:00 kolejno w pięciu miastach:

  • Żywiec: 1-2.12.2021 (miejski rynek)
  • Warszawa: 4-5.12.2021 (Browary Warszawskie)
  • Leżajsk: 7-8.12.2021 (parking pod MCK)
  • Elbląg: 11-12.12.2021 (pl. Słowiański)
  • Namysłów: 17-18.12.2021 (namysłowski rynek)
  • Warka: 21-22.12.2021 (warecki rynek)

Opakowania przyjmowane będą bez paragonów. Za zwrot do 4 butelek lub puszek dostaniemy napój o pojemności 0,2l. Za 5 i więcej butelek lub puszek – napój o pojemności 0,4l.

Piwo to napój dostępny w przyjaznych dla środowiska opakowaniach, które, jak butelka zwrotna, mogą być wielokrotnie napełnione lub w łatwy sposób podlegają przetworzeniu, jak butelka jednorazowa czy puszka. Niestety około 8% butelek zwrotnych nie trafia z powrotem do browaru, a pozostałe opakowania zbyt często trafiają w miejsca do tego nie przeznaczone. Dlatego Grupa Żywiec już po raz trzeci organizuje ze swoją marką Żywiec akcję edukacyjną „Świąteczna zwrotka Ż”. Podczas dwóch poprzednich edycji zebrano łącznie kilkadziesiąt tysięcy butelek.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.