Leżajsk: Kto się wspina? Sarzyńska rodzina!

Leżajsk: Kto się wspina? Sarzyńska rodzina!

Taki tytuł nosił projekt, który zrealizowany został w Szkole Podstawowej w Sarzynie – powstała pierwsza w powiecie leżajskim ścianka wspinaczkowa, wykonana z nowoczesnych paneli wspinaczkowych.

8 metrów wysokości i 4 pełnowymiarowe tory wspinaczkowe – tak prezentuje się ścianka, która powstała na jednej ze ścian budynku szkoły w Sarzynie. Obiekt powstał dzięki dofinansowaniu w konkursie grantowym „Moja Mała Ojczyzna” Fundacji BGK oraz wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Sarzyna, Rady Rodziców i prywatnych sponsorów.

Zajęcia na ściance wspinaczkowej nie tylko usprawniają koordynację wzrokowo – ruchową, ale także uczą odpowiedzialności, współpracy w zespole, budują właściwe relacje rówieśnicze. Z obiektu będą korzystać uczniowie szkoły na lekcjach wychowania fizycznego, ale również lokalne środowisko – rodzice, sportowcy, strażacy.

Warto dodać, że ten wspaniały obiekt, który powstał dzięki wspólnemu wysiłkowi samorządu, szkoły, rady rodziców, sponsorów, stowarzyszenia, ochotniczej straży pożarnej oraz klubu sportowego, wykonany jest z żywic produkowanych w Nowej Sarzynie. Oficjalne otwarcie ścianki już wiosną.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.