Leżajsk: Na Podkarpaciu powstanie najdłuższy w Europie tor testowy dla kolei magnetycznej

Leżajsk: Na Podkarpaciu powstanie najdłuższy w Europie tor testowy dla kolei magnetycznej

Na terenie gminy Nowa Sarzyna powstanie tor testowy dla kolei magnetycznej, czyli poruszającej się bez styku pojazdu z torem. Teren udostępni spółka Ciech Sarzyna. Technologia magrail umożliwia pojazdom osiągnięcie prędkości 550 km/h na istniejących torach.

Latem 2021 roku firma Nevomo rozpocznie budowę toru testowego o długości 750 m do testowania kolei magnetycznej. Tor będzie najdłuższym obiektem do testowania pasywnej lewitacji magnetycznej w Europie. 

Budowa toru testowego w skali 1:1 to kolejny kamień milowy w rozwoju technologii magrail. Pomyślne przeprowadzenie testów otworzy drogę do wdrożenia technologii w latach 2022–2024. System magrail jest unikalną, technologią kolei magnetycznej, poruszającej się na istniejących torach kolejowych z prędkością 300 km/h – 550 km/h. To hybrydowe rozwiązanie pozwala na funkcjonowanie zarówno pojazdów magnetycznych jak i konwencjonalnych pociągów na tych samych liniach.

Zaletą technologii magrail, korzystającej z koncepcji hyperloop jest możliwość integracji z istniejącą infrastrukturą kolejową bez konieczności wprowadzania zmian w taborze kolejowym.

Nevomo jest finalistą trzeciej edycji programu InCredibles – programu akceleracyjno-mentoringowego, stworzonego przez Sebastiana Kulczyka, którego celem jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z młodymi przedsiębiorcami.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.