Leżajsk: Odnaleziono ciało 32-latka

Leżajsk: Odnaleziono ciało 32-latka

Od niedzieli trwały poszukiwania 32- latka, który zaginął podczas wypoczynku nad zbiornikiem w Podwolinie. Dziś z wody wyłowiono zwłoki mężczyzny.

Po niespełna dwóch dobach poszukiwań płetwonurkowie odnaleźli ciało 32-letniego mężczyzny z powiatu leżajskiego. Mężczyzna był poszukiwany od niedzielnego popołudnia, gdy wraz z przyjaciółmi wypoczywał nad zalewem Podwolina. Około godziny 15. zorientowali się, że od dłuższej chwili nie widzieli przyjaciela, początkowo poszukiwali go na własną rękę. Mężczyzna pozostawił na parkingu samochód wraz z rzeczami osobistymi.

A akcji poszukiwawczej biorą udział strażacy z PSP w Nisku, OSP Rudnik, OSP Przędzel, oraz płetwonurkowie z Tarnobrzega i Przemyśla wykorzystujący sonar.

– Dzisiaj po godzinie 9:00 otrzymaliśmy informację o wyłowieniu ciała mężczyzny ze zbiornika wodnego Podwolina w miejscowości Nisko. Na miejscu w tej chwili pracują policjanci pod nadzorem prokuratora. Ustalana jest tożsamość mężczyzny– mówi oficer prasowy p.o. st. sierż. Katarzyna Pracało.

To nie pierwsze utonięcie w Podwolinie w ostatnim czasie. Zaledwie kilka dni temu, 20 czerwca, w tym samym akwenie utopił się 22- latek. W niedzielę w Leżajsku również doszło do utonięcia. Tam w wodzie śmierć poniósł 24- latek.

Ciało 32-latka znajdowało się około 10m od brzegu na głębokości 2m. Jest to druga ofiara utonięcia w ciągu tygodnia na Podwolinie, bowiem w sobotę 18 czerwca w tym samym zbiorniku utonął 22-latek.

Ciepłe dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Często korzystamy z kąpieli, czy też sprzętu pływającego. Aby jednak ten wypoczynek był bezpieczny, musimy pamiętać, że nasze bezpieczeństwo, a szczególnie najmłodszych zależy w dużej mierze od nas samych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.