Leżajsk: Rusza budowa sieci światłowodowej w powiecie

Leżajsk: Rusza budowa sieci światłowodowej w powiecie

Światłowody uchodzą za technologię przyszłości, która w najbliższych latach opanuje niemal każdy sektor gospodarki. Ze względu na niezawodną transmisję danych stanowi jedną z najbardziej atrakcyjnych usług telekomunikacyjnych na rynku.

Obecnie może z niej korzystać coraz więcej indywidualnych użytkowników, którzy wybierają oferty takich operatorów, jak Netia. Gwarancja szybkość światłowodu może sięgać nawet 1 Gb/s!

Powszechny dostęp do szybkiego Internetu – I oś priorytetowa POPC. Celem Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (POPC) jest wzmocnienie cyfrowych fundamentów rozwoju kraju. Wykorzystanie potencjału technologii cyfrowych jest jednym z priorytetów Polski na najbliższe lata.

Firma MEDIA-SYS Sp. Z o.o. realizuje projekt pn.: „Budowa sieci NGA na obszarze Tarnobrzeski B”, w którym wybuduje sieci światłowodowe na terenie powiatów: Tarnobrzeskiego, Stalowowolskiego, Niżańskiego, Leżajskiego, Tarnobrzega. W ramach inwestycji prowadzonej przez MEDIA-SYS ponad 19 tysięcy gospodarstw domowych i ponad 50 jednostek oświatowych uzyska dostęp do nowoczesnej, otwartej dla innych podmiotów telekomunikacyjnych infrastruktury światłowodowej.

.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.