Lubaczów: Duży pożar budynku gospodarczego w Jędrzejówce

Lubaczów: Duży pożar budynku gospodarczego w Jędrzejówce

W poniedziałek przed godziną 18:00 w miejscowości Jędrzejówka doszło do pożaru budynku garażowo-gospodarczego. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale spłonęły m.in. samochody, motocykl, elektronarzędzia oraz materiały budowlane.

Wyjechaliśmy dwoma zastępami w 8-mio osobowym składzie. Z daleka było widać dużą łunę, co nie zwiastowało niczego dobrego. Po dojeździe na miejsce stwierdziliśmy duży, rozwinięty pożar zagrażający pobliskim budynkom. Nasz dowódca zgłosił dyżurnemu, że potrzebne będą kolejne siły i środki do walki z ogniem, następnie rozkazał podawać jeden prąd wody w obronie budynku mieszkalnego oraz jeden w obronie budynku gospodarczego znajdującego się na sąsiedniej posesji, natomiast trzeci w natarciu na płonący budynek. W międzyczasie organizowaliśmy zasilanie w wodę a także przygotowaliśmy kolejny punkt zasilania dla kolejnych jednostek – relacjonuje OSP Narol.

Kilkanaście minut później dotarły ciężkie zastępy z Cieszanowa i Lubaczowa. Dalsza część akcji polegała na ugaszeniu pożaru a następnie na rozbiórce budynku oraz dogaszaniu zgliszczy. W budynku znajdowały się 3 samochody, motocykl oraz wiele wartościowego sprzętu a także duży zapas wełny budowlanej.

Właścicielowi udało się jedynie uratować jeden z pojazdów którego temperatura i tak znacząco pokiereszowała. Straty wyniosą prawdopodobnie kilkaset tysięcy złotych. Działania trwały około 5 godzin. W akcji brały udział 4 zastępy OSP i PSP a z ogniem walczyło 16 strażaków.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email