Lubaczów: Kilkukilometrowa kolejka samochodów na przejściu granicznym Budomierz-Hruszów

Lubaczów: Kilkukilometrowa kolejka samochodów na przejściu granicznym Budomierz-Hruszów

16 czerwca ekipa Fundacji Humanitarnej Folkowisko, wracając z misji humanitarnej w Ukrainie, zaobserwowała znaczący wzrost liczby samochodów oczekujących na przejściu granicznym Budomierz-Hruszów. Kolejka samochodów rozciąga się na kilka kilometrów, a ludzie zmuszeni są czekać nawet kilkanaście godzin, aby przekroczyć granicę i wjechać do Polski

– Z informacji, które udało nam się zdobyć, wynika, że przyczyną zwiększonego ruchu na granicy są nadchodzące zmiany w ukraińskim prawie, które wejdą w życie od 18 maja. Zmiany te wywołały pośpiech i panikę wśród wielu osób chcących przekroczyć granicę przed wejściem przepisów w życie. Atmosfera na miejscu jest bardzo napięta, a ludzie są wyraźnie zmęczeni i sfrustrowani długim oczekiwaniem – mówi Marcin Piotrowski z Fundacji Humanitarnej Folkowisko.

W odpowiedzi na tę sytuację, Fundacja Humanitarna Folkowisko zwołała sztab kryzysowy i udała się na granicę, aby dostarczyć niezbędną pomoc w postaci wody, przekąsek, koców oraz innych produktów pierwszej potrzeby.

– Staramy się zapewnić jak największe wsparcie osobom, które utknęły w tej długiej kolejce. Jesteśmy jedną z nielicznych już organizacji, które nadal mają swój punk pomocy na granicy. Przy wsparciu organizacji Save The Children Poland, możemy reagować w razie kryzysów humanitarnych – mówi Aleksander Sola, prezes Fundacji.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email