Lubaczów: Mieszkanka powiatu urodziła pięcioraczki

Lubaczów: Mieszkanka powiatu urodziła pięcioraczki

12 lutego w szpitalu w Krakowie przyszły na świat pięcioraczki. Takie narodziny zdarzają się raz na 170 lat. W domu czeka na nie siódemka rodzeństwa. Dzieci i ich mama czują się dobrze.

Pięcioraczki przyszły na świat w niedzielę (12 lutego 2023). To dwójka chłopców i trzy dziewczynki, którym nadano imiona: Charles Patrick, Henry James, Elizabeth May, Evangeline Rose oraz Arianna Daisy. Tata pięcioraczków, Vincent pochodzi z Anglii, stąd niepolskojęzyczne imiona.

Jak przekazał Szpital Uniwersytecki w Krakowie, gdzie dzieci przyszły na świat, ważyły one od 710 do 1400 gramów i mierzyły ok. 40 centymetrów każdy. “Dzieci i mama czują się dobrze” – informował szpital.

Maleństwa, które urodziły się w krakowskim szpitalu, nie są pierwszymi dziećmi małżeństwa z Puchacz. W domu na maleństwa czeka nie tylko tata, który pochodzi z Anglii, ale jeszcze siedmioro rodzeństwa.

Rzeczniczka szpitala zapewnia, że dzieci oraz mama są zdrowe i czują się dobrze. – Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i wzruszeni, że już po raz kolejny możemy uczestniczyć w tak niezwykłym wydarzeniu, a wiedza oraz doświadczenie naszych specjalistów sprawiają, że tak mnogie ciąże doczekują się szczęśliwego rozwiązania.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email