Lubaczów: Zakończył się XXII Ogólnopolski Festiwal Słowa Lubaczów 2021

Lubaczów: Zakończył się XXII Ogólnopolski Festiwal Słowa Lubaczów 2021

W Miejskim Domu Kultury rozstrzygnięta została XXII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Słowa. Recytatorzy, osoby śpiewające poezję, wykonawcy teatru jednego aktora i monodramatu rywalizowali ze sobą w konkursie, który wypracował już swoją renomę.

Festiwal zainaugurowany został w piątek (28.05) spektaklem pt. „Scenariusz dla trzech aktorów”. Na scenie wystąpili Jan Abramowicz, Adrian Krzych i Miłosz Mazur. Następnie na scenę wkroczyli uczestnicy pierwszego z konkursów – XXX Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Tworzonej na Obczyźnie „Od Mickiewicza do Miłosza”.

Kolejna rywalizacja – w XXVI Ogólnopolskim Turnieju Twórczości Jednego Poety – ruszyła w sobotę (29.05). Po niej odbyło się spotkanie z poetką i pisarką Justyną Bargielską. Po południu rozstrzygnięty został trzeci konkurs – XIX Ogólnopolski Turniej Recytatorski „Literatura dla dzieci”. Wieczorem wszyscy spotkali się na lubaczowskim Rynku, gdzie odbyło się „Nocne czytanie poezji”. W tym roku wysłuchaliśmy utworów Cypriana Kamila Norwida.

Trzeci dzień Festiwalu – niedziela (30.05) rozpoczął się warsztatami i spotkaniem z jurorami. Później odbył się Koncert Galowy, w trakcie którego poznaliśmy zwycięzców. Prezentacje oceniało jury w składzie: Ziuta Zającówna, Rafał Fudalej, Agata Pilawa, Karolina Hass i Michalina Kopa. Niżej przedstawiamy wyniki.

GRAND PRIX im. Ewy Lis
 – JULIA SIKORA
NAGRODA PUBLICZNOŚCI – ADRIAN KRZYCH
NAGRODA INSTRUKTORSKA – DOMINIKA MIGOŃ

Turniej „LITERATURA DLA DZIECI”

I nagroda – ALICJA WOJNAROWSKA

Turniej Twórczości Jednego Autora *JUSTYNA BARGIELSKA*

I nagroda – EWA GŁUSZYK

Turniej „OD MICKIEWICZA DO MIŁOSZA”

I nagroda – JULIA EISENBARDT


Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.