Mielec: Bieg Po Lotnisku z okazji 550 lat Mielca i 25 lat Specjalnej Strefy Ekonomicznej

6 września w Mielcu odbył się wyjątkowy bieg. Trasa biegu przebiegała po pasie startowym lotniska. Partnerem biegu był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Na mieleckim lotnisku odbył się bieg z okazji 550-lecia lokacji miasta, która miała miejsce w 1470 roku oraz 25-lecia Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC.

Impreza planowana była wiosną, jednak ze względu na pandemię została przeniesiona na wrzesień. W biegu po pasie startowym lotniska wzięło udział niemal 500 osób, jednak w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną starty zawodników podzielone zostały na trzy grupy, by zachować sanitarne bezpieczeństwo. Start i meta zawodów zlokalizowane były obok wieży kontroli lotów. Biegacze wystartowali punktualnie o godz. 18:30.

To nie był rekordowy bieg, ale w tych okolicznościach to, że się odbył, jest sukcesem. Uczestniczyli biegacze z całej południowej Polski.

Lotniskową trasę o długości 6 i pół kilometra pokonał najszybciej Piotr Stasiowski z Nowej Sarzyny. Zanotował czas 20:46. Wśród kobiet najlepsza okazała się Katarzyna Kmieć z Klubu Biegowego Perła. Jej czas to 24:03.

Bieg ukończyło 365 osób, w tym grupa zawodników z Domu Dziecka w Skopaniu. Oni wrócili do siebie bogatsi o kosiarkę do trawy ufundowaną przez firmę Husqvarna. To nagroda wylosowana wśród biegaczy, a szczęśliwcem okazał się właśnie sportowiec ze Skopania.

Dla zgromadzonych niespodziankę przygotowali kibice FKS Stal Mielec w postaci pirotechnicznego akcentu podkreślającego jubileusz miasta.

Współorganizatorem biegu było Miasto Mielec, Lotnisko Mielec oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Partnerem wydarzenia był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.