Mielec: Miasto Mielec laureatem konkursu "Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany"

Mielec: Miasto Mielec laureatem konkursu "Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany"

Konkurs skierowany był do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. W ramach konkursu nominowano 25 projektów po 5 w każdej kategorii konkursowej. W lipcu i sierpniu odbyły się wizyty, których celem było zebranie informacji, dzięki którym Kapituła wybrała ostatecznie 5 laureatów. Swojego „Mistrza zmian” wybrali również internauci.

W Ośrodku Garncarskim w Medyni Głogowskiej podczas Gali ogłoszono laureatów II edycji konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany”, skierowanego do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Wioletty Rejman, dyrektor Departamentu Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej nominowno 25 projektów po 5 w każdej kategorii konkursowej.

W kategorii Kreatywny region uznanie uzyskał projekt „Poszerzenie i wzbogacenie oferty kulturalnej dla mieszkańców MOF Mielec poprzez rozbudowę i modernizację Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.

W uzasadnieniu nagrody dla Mielca napisano:

„Nowoczesna, wkomponowana w otoczenie bryła, przeszklone fasady oraz świetliki umożliwiające maksymalne wykorzystanie naturalnego źródła światła, wielofunkcyjne pomieszczenia, szerokie przejścia między regałami, swobodny dostęp do księgozbioru – taka jest rozbudowana i zmodernizowana Biblioteka Miejska w Mielcu. Obok wypożyczalni i czytelni, urządzono Centrum Wiedzy o Mielcu i Regionie. Jest też wydzielona wypożyczalnia multimediów oferująca m.in. audiobooki. Nowym rozwiązaniem jest także wydzielenie odrębnej Wypożyczalni dla młodzieży. 

W kategorii Inteligentny region laureatem została firma Vianat z Jasionki  produkująca soki z buraka i aronii, które mają znacznie więcej wartości odżywczych niż zwykłe produkty. W kategorii “Przyjazny region” zwyciężył Rudnik nad Sanem, który wybudował piękne, funkcjonalne przedszkole i żłobek.

Kolejna kategorią był Zielony region, a zwycięzcą Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w Tarnobrzegu.

Laureatem w kategorii Bezpieczny Region została firma SOFTSYSTEM z Rzeszowa, która opracowała systemu do analizy danych pozyskanych z tkanek raka piersi.

Nagrodę internautów zdobył projekt edukacyjny. W  Radomyślu Wielkim powstało m.in. obserwatorium astronomiczne, stacja pogodowa, mobilne planetarium, ale też wyposażenie pracowni szkolnych.

Konkurs odbył się po raz drugi, a zorganizował go Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.