Mielec: Nowe boisko wielofunkcyjne

Mielec: Nowe boisko wielofunkcyjne

Powiat Mielecki realizuje kompleksową przebudowę swoich obiektów oświatowych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W ramach partnerstwa w ministerialnym Projekcie na Rzecz Dostępności, Powiat Mielecki chce zapewnić osobom z niepełnosprawnością ruchową pełny dostęp do usług edukacyjnych na terenie Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Mielcu.

Właśnie dobiega końca realizacja wielofunkcyjnego boiska sportowego, które będzie wykorzystywane podczas zajęć z fizycznego uczniów PZPSW.  Ma ono także być udostępniane lokalnej społeczności do aktywnego spędzania czasu wolnego.

Do tej pory uczniowie PZPSW nie posiadali żadnego zewnętrznego obiektu sportowego do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, dostosowanego do ich potrzeb. Dzieciom z niepełnosprawnościami często najwięcej trudności sprawiają właśnie lekcje wychowania fizycznego, ale – uwzględniając ich specyficzne potrzeby – są dla nich jednocześnie szansą rozwoju.

Aktywność ruchowa – dostosowana do możliwości ćwiczących – mobilizuje funkcje całego organizmu, rozwijając je i dostosowując do nowych zadań.

Inwestycja jest współfinansowana w ramach Programu Sportowa Polska Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej Edycja 2021. Całkowity kosz inwestycji wyniósł 1 006 658,10 PLN, z czego 318 634, 80 to dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.