Mielec: Po 142 latach Siostry Służebniczki zamykają swój dom zakonny w Przecławiu

Mielec: Po 142 latach Siostry Służebniczki zamykają swój dom zakonny w Przecławiu

Nastąpił bardzo trudny moment w historii Parafii pw. WNMP w Przecławiu. Siostry Służebniczki dębickie zamknęły tutaj swój dom zakonny. Służyły tej parafii przez 142 lata. Powodem jest coraz mniejsza liczba powołań zakonnych.

Siostry służebniczki dębickie sprowadził do Przecławia w 1880 roku hrabia Mieczysław Rey. Przez 142 lata opiekowały się tutaj chorymi, wychowywały kolejne pokolenia dzieci w ochronce, posługiwały w zakrystii, dbały o wystrój i czystość kościoła, włączały się w przygotowanie nabożeństw, inicjowały modlitwy, działały w parafialnym oddziale Caritas.

Niedziela 19 czerwca była zarówno dla mieszkańców, jak i opuszczających nas sióstr dniem pełnym wzruszeń. Podczas niedzielnej Mszy Św. za wszelką posługę dziękowali im parafianie oraz proboszcz ks. prał. Stanisław Kudlik. Dziękowały również dzieci z ochronki i ich rodzice, wychowankowie sióstr, członkowie Rady Parafialnej. W imieniu Samorządu Gminy Przecław na ręce sióstr podziękowania złożyli natomiast  Burmistrz Renata Siembab i Zastępca Burmistrza Grzegorz Skrzypek. Życzono siostrom Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności w realizacji celów w duchu patrona Zgromadzenia Sióstr Edmunda Bojanowskiego.

Więcej informacji  „Gość Niedzielny: kliknij tutaj

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.