Mielec: Przedszkole Miejskie nr 20 nagrodzone w Konkursie "Lider Dostępności"

Mielec: Przedszkole Miejskie nr 20 nagrodzone w Konkursie "Lider Dostępności"

Po raz szósty pod honorowym patronatem Andrzeja Dudy wyróżniono twórców przestrzeni dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Gala Konkursu urbanistyczno-architektonicznego „Lider Dostępności” odbyła się w Pałacu Prezydenckim 13 października.

„Lider Dostępności” to konkurs urbanistyczno-architektoniczny organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich. Celem przedsięwzięcia jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Konkurs „Lider Dostępności” służy do tworzenia równych warunków dla wszystkich. To bardzo ważne nagrody dotyczące przestrzeni publicznej, która ma być dostępna dla każdego.

Podczas 6 edycji konkursu Adriana Miłoś – Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Mielca z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy odebrała statuetkę dla miasta Mielca za zwycięstwo w kategorii „Obiekt usług lokalnych”. Obiektem, który uzyskał największe uznanie specjalnej kapituły jest mieleckie Przedszkole Miejskie nr 20 im. Smoka Felusia. Budynek został uznany  za najbardziej dostępny budynek w przestrzeni publicznej.

Do konkursu „Lider Dostępności 2021” zgłoszono blisko 40 obiektów.

Nagrody zostały przyznane w siedmiu kategoriach:

  • Obiekt usług lokalnych: Przedszkole Miejskie nr 20 im. Smoka Felusia w Mielcu jak również Szkoła Podstawowa nr 174 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie Wesołej oraz wyróżnienie dla: budynku terapeutyczno-edukacyjnego w Mikoszowie
  • Architekt/urbanista; Krzysztof Chwalibóg
  • Przestrzeń publiczna – wyróżnienie; Park Miejski w Starogardzie Gdańskim
  • Duży obiekt użyteczności publicznej; Stacja Metra Młynów
  •  Obiekt biurowo-handlowy: Budynek biurowo-usługowy „Nowy Targ” we Wrocławiu oraz Varso Place
  • Obiekt mieszkalny/hotelowy: Dom Marzeń w Gdyni
  • Obiekt zabytkowy: Muzeum Emigracji w Gdyni
Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.