Mielec: Rozpoczęła się budowa nowej bazy sportowej w Tuszowie Narodowym

Mielec: Rozpoczęła się budowa nowej bazy sportowej w Tuszowie Narodowym

Ruszyła budowa kompleksu sportowego w gminie Tuszów Narodowy. Obiekt będzie pełnił rolę bazy treningowej PGE FKS Stali Mielec jak również będzie służył mieszkańcom całej gminy. Będzie to nowoczesny kompleks składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich, z nawierzchnia sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą 

Podczas zorganizowanej  konferencji prasowej poinformowano o budowie nowoczesnego kompleksu sportowego w Tuszowie Narodowym.

Będzie to nowoczesny kompleks składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich, z nawierzchnia sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą.

Pierwszy etap inwestycji obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. Pierwszy etap budowy nowoczesnej bazy sportowej uzyskał dofinansowanie z ministerstwa sportu w wysokości ponad 2 milionów złotych.

W kolejnych etapach przewidziano powstanie boisk typu orlik, kortów tenisowych i infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektu jak parkingi, szatnie czy budynki sanitarne.

Obiekt będzie służył nie tylko piłkarzom, ale również mieszkańcom całej gminy.

Dofinansowanie pochodzi z projektu „Sportowa Polska”.

Inwestorem jest gmina Tuszów Narodowy, a Stal Mielec na bazie podpisanej umowy będzie miała możliwość dzierżawienia i korzystania z obiektu.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.