Mielec: W szpitalu wracają porody rodzinne

Mielec: W szpitalu wracają porody rodzinne

Od dnia 25.05.2021r. w Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu zostają wznowione porody rodzinne. Ustalono nowe zasady pomyślane tak, by dbać o bezpieczeństwo maleństwa, rodziców i personelu. To ważna decyzja dla wielu przyszłych mamy. Podobną decyzję ogłosił rzeszowski szpital “Profamilia”

Od momentu ogłoszenia pandemii szpitale zamknęły możliwość odwiedzania chorych, porodu rodzinnego. W związku z poprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju, Szpital Specjalistyczny w Mielcu wznawia porody rodzinne. Jednak porody rodzinne muszą odbywać się zgodnie z określonymi zasadami higieny i epidemiologii. 

Rodziny przygotowujące się do porodu rodzinnego powinny przez 14 dni przed terminem porodu ograniczyć do niezbędnego minimum kontakty z osobami trzecimi. Podczas przyjęcia do szpitala, osoba towarzysząca ma sprawdzaną temperaturę ciała, oraz musi wypełnić formularz ankiety epidemiologicznej.

Osoba towarzysząca musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną, izolacją, nie miała styczności z chorym lub podejrzanym o zakażenie COVID-19 w ciągu 14 dni od terminu porodu.

W czasie porodu może uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca.

Jeśli osoba towarzysząca nie posiada dokumentu potwierdzającego szczepienie, wykonujemy test w kierunku COVID-19, tzw. „szybki test – Abotta” w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w dniu przyjęcia.

Osoba towarzysząca przez cały okres pobytu na terenie szpitala zachowuje bezpieczny 2-metrowy dystans. W sali porodowej osoba towarzysząca zachowuje się zgodnie z poleceniami lekarza.

Po wejściu do sali porodowej osoba towarzysząca dezynfekuje ręce oraz musi mieć założoną maseczkę ochronną, fartuch. Po 2 godzinach od zakończenia porodu, osoba towarzysząca niezwłocznie opuszcza szpital.

Nie dopuszcza się obecności osoby towarzyszącej w przypadku cięcia cesarskiego.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.