Nisko: Budynek dawnego aresztu zostanie przebudowany na potrzeby starostwa

Nisko: Budynek dawnego aresztu zostanie przebudowany na potrzeby starostwa

Na pierwszy etap zadania zaplanowano ponad 3,3 miliona złotych. Starostwo planuje pozyskać także fundusze zewnętrzne.

Budynek byłego aresztu wraz z piwnicami, poddaszem i obiektami przyległymi ma być zaadaptowany na cele administracyjno-biurowe. Będą tam m.in. pokoje poszczególnych wydziałów starostwa, sala narad, biuro obsługi klienta oraz archiwum.

Dzięki środkom z Polskiego Ładu w Nisku ruszy wreszcie przebudowa i rozbudowa budynku po dawnym areszcie na potrzeby niżańskiego Starostwa Powiatowego. Do przetargu na realizację tej zapowiadanej od 2018 roku inwestycji stanęły 3 firmy. Dwie z nich mieszczą się w zakładanej przez Powiat Niżański kwocie 10 milionów złotych.

Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma KOREM z Jeżowego, która za wykonanie zadania zaproponowała kwotę blisko 7 750 000 złotych. Najdroższa oferta opiewa na prawie 11,5 miliona złotych. 

Na razie trwa analiza ofert. W ramach przebudowy i rozbudowy budynku po dawnym areszcie mają zostać rozebrane budynek magazynowy i kotłownia i dobudowany nowy dwupiętrowy segment z podpiwniczeniem i dostosowaniem do potrzeb osób niepełnosprawnych. To ważna inwestycja, która poprawi niedobory lokalowe Starostwa Powiatowego w Nisku. Trwają jeszcze analizy, które komórki w strukturach starostwa  przeniosą się do budynku przy ulicy Wolności 15. 

Dzięki tej inwestycji nie tylko poprawią się warunki pracy i obsługi petentów, ale też budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Firma z Biłgoraja, która przygotuje dokumentację i projekt, ma za zadanie zaadaptowanie przestrzeni budynku, piwnic, budynków przyległych oraz poddasza na potrzeby pomieszczeń administracyjno-biurowych, sali narad, biura obsługi klienta oraz pomieszczeń gospodarczych i archiwum Starostwa Powiatowego w Nisku.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email