Nisko: Ciężarówka uderzyła w samochód serwisowy na S19

Nisko: Ciężarówka uderzyła w samochód serwisowy na S19

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 14 na drodze ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów. Na wysokości Niska, a dokładnie w miejscowości Zarzecze, samochód ciężarowy uderzył w auto służby drogowej. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Do wypadku doszło wczoraj tuż przed godz. 14 na drodze ekspresowej S19 w kierunku Lublina. Ze wstępnych ustaleń przekazanych przez policję wynika, że 54-letni kierowca samochodu ciężarowego nie zauważył zestawu służby drogowej i uderzył w przyczepę sygnalizacyjną, w której pobliżu znajdował 37-letni pracownik serwisowy. Siła uderzenia odrzuciła go w powietrze. Na miejsce udały się dwa zastępy Straży Pożarnej z Niska, karetka pogotowia oraz policja. Po kilkuminutowej reanimacji w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło już pod koniec prac grupy serwisowej, które miały miejsce na łuku drogi. Czynności ustalające z czyjej winy doszło do zdarzenia, obejmują także zakres prawidłowego oznakowania wykonywanych prac, które według policji budzą wątpliwości i mogło być niewystarczające dla zachowania bezpieczeństwa pracowników. Droga była zablokowana przez ponad godzinę. Utworzył się kilkukilometrowy korek.
Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Stan zdrowia poszkodowanego nie pozwolił na zbadanie stanu trzeźwości.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email