Nisko: Hindus z fałszywym prawem jazdy zatrzymany przez Niżańskich policjantów

Nisko: Hindus z fałszywym prawem jazdy zatrzymany przez Niżańskich policjantów

32-letni obywatel Indii posłużył się sfałszowanym dokumentem. Wszystko zaczęło się od kontroli w miejscowości Harasiuki. Policjanci niżańskiej drogówki zatrzymali BMW. Podczas sprawdzeń w systemie okazało się, że szofer w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mimo to, mężczyzna okazał blankiet prawa jazdy, który na pierwszy rzut oka, nie wzbudzał żadnych podejrzeń.

Jednak uwagę mundurowych przykuł brak wyczuwalnego uwypuklenia w miejscu nazwiska oraz inny szczegół przy numerze pesel. Mężczyzna, na pytania funkcjonariuszy dotyczące okazanego blankietu, wyjaśnił, że egzamin teoretyczny, jak i praktyczny na prawo jazdy, zdał w jednej ze szkół na terenie małopolski, a uzyskany dokument został wysłany do niego pocztą.

Policjanci zabezpieczyli prawo jazdy. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że dokument to fałszywka, pozbawiona zabezpieczeń, które są widoczne pod światłem ultrafioletowym.

Hindus wpakował się w kłopoty. Za posłużenie się sfałszowanym dokumentem jako autentycznym grozi kara do 5 lat więzienia. Jego sprawą zajmie się sąd.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email