Nisko: Jechał pijany hulajnogą - otrzymał 1000 zł mandatu

Nisko: Jechał pijany hulajnogą - otrzymał 1000 zł mandatu

W czwartek, 13 stycznia, 44-letni mężczyzna jechał hulajnogą elektryczną do pracy. Został zatrzymany do kontroli policyjnej. Okazało się, że miał ponad 0,35 alkoholu w organizmie.

1 styczeń 2022 roku – to ważna data dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Od tego dnia zmianie uległa wysokość grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, za niektóre wykroczenia. Zmiany dotyczą głównie tych wykroczeń, które od dłuższego czasu stanowią jedne z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i to zazwyczaj tych tragicznych w skutkach. To przede wszystkim przekroczenie dopuszczalnej prędkości i kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Kierujący hulajnogą przekonał się jak dotkliwe są kary za jazdę pod wpływem alkoholu. W czwartek, w godzinach porannych, w Zarzeczu, policjanci niżańskiej drogówki zbadali trzeźwość kierowcy hulajnogi. Mężczyzna poruszał się po ścieżce rowerowej. W trakcie kontroli czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 44-latka. Miał ponad 0,35 alkoholu w organizmie. Policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny w kwocie tysiąca złotych.

Ten sam patrol o godz. 12 w Przędzelu, na ul. Ulanowskiej, zatrzymał do kontroli drogowej mieszkańca Mysłowic. Kierujący samochodem marki Kia jechał z prędkością 87 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 800 złotych.


Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.