Nisko: Oszust podający się za urzędnika próbował wyłudzić pieniądze od 90-latka

Nisko: Oszust podający się za urzędnika próbował wyłudzić pieniądze od 90-latka

90-letni mieszkaniec Niska, wykazał się czujnością i nie dał się oszukać przestępcy. Nieznany mężczyzna, podszywając się za pracownika urzędu, przyszedł do seniora po pieniądze za rzekomo zamówiony węgiel. Żądał ponad 4 tys. złotych.

Węgiel stał się towarem deficytowym i atrakcyjnym obszarem do działalności nieuczciwych sprzedawców. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują także oszuści, którzy wręcz żerują na ludzkiej nieświadomości. Wszystko dla chęci szybkiego, ale niezgodne z prawem wzbogacenia się.

W miniony poniedziałek, przed południem, do drzwi jednego z mieszkańców Niska zapukał mężczyzna. Podał się za pracownika urzędu i zażądał od seniora ponad 4 tysiące złotych za węgiel, który miał mu wkrótce zostać przywieziony na jego posesję. Zdezorientowany gospodarz oświadczył, że nie ma w domu żadnej gotówki i nie przypomina sobie, aby składał zamówienie. Tym stwierdzeniem senior odstraszył swojego rozmówcę. Kiedy nieznajomy opuścił posesję 90-letniego mieszkańca Niska, ten natychmiast skontaktował się z rodziną, która o tym fakcie powiadomiła Policję.

Jak się okazało seniora najprawdopodobniej odwiedził oszust. Dzięki czujności, starszy mężczyzna nie padł ofiara przestępcy i nie stracił kilku tysięcy złotych. Do podobnej sytuacji doszło kilka dni wcześniej, na terenie Rudnika nad Sanem.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email