Nisko: Piąta edycja „Przędzelskich Kaszaków” już za nami

Nisko: Piąta edycja  „Przędzelskich Kaszaków” już za nami

„Przędzelskie Kaszaki” – to nazwa cyklicznej imprezy, która od 2016 roku odbywa się w Przędzelu w gminie Rudnik nad Sanem. Tegoroczną edycję można zaliczyć, jako jedną z najlepszych. Dopisała pogoda, frekwencja i jak zawsze niezawodne Koło Gospodyń Wiejskich ‘Przędzelanki’. „Kaszaki” – to była  prawdziwa uczta dla podniebienia!

Stoisko z pięknymi dekoracjami uginało się od lokalnych smakołyków. Były pierogi z kaszą – jako danie główne, które rozeszło się w błyskawicznym tempie, pierogi ruskie, proziaki, zupa gulaszowa, pyszne ciasta, kiełbaski z grilla i kaszanki. Wszystko dla mieszkańców oraz przyjezdnych, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia i świętować razem z nami ten wyjątkowy dzień.

W ramach imprezy odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem w kategorii „Żak”. W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Klub Sportowy Sarzyna, Retman Ulanów, Rotunda Krzeszów, drużyna z Przędzela i dwa zespoły z Uczniowski Klub Sportowy Orlik Rudnik nad Sanem z rocznika: 2015, 2016, 2017. Zawodnicy zagrali również mecz pokazowy Przędzel – Uczniowski Klub Sportowy Orlik Rudnik nad Sanem rocznik 2010 i młodsi.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego świętowania, a w szczególności naszym sponsorom: dziękuję panu Rolandowi Sosze za pyszne kiełbaski i kaszankę, a pani Renacie Skibie – Piekarnia „Rudnik” za pyszny chleb. Dzięki Państwa uprzejmości mogliśmy delektować się smakiem i wspólnie świętować kolejną edycję naszego wydarzenia. Dziękuję! – powiedział Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

Serdeczne podziękowania skierowane zostały do dyrektor Anny Straub i pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem, do dyrektora Piotra Potockiego i pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email