Nisko: Piąta edycja „Przędzelskich Kaszaków” już za nami

Nisko: Piąta edycja  „Przędzelskich Kaszaków” już za nami

„Przędzelskie Kaszaki” – to nazwa cyklicznej imprezy, która od 2016 roku odbywa się w Przędzelu w gminie Rudnik nad Sanem. Tegoroczną edycję można zaliczyć, jako jedną z najlepszych. Dopisała pogoda, frekwencja i jak zawsze niezawodne Koło Gospodyń Wiejskich ‘Przędzelanki’. „Kaszaki” – to była  prawdziwa uczta dla podniebienia!

Stoisko z pięknymi dekoracjami uginało się od lokalnych smakołyków. Były pierogi z kaszą – jako danie główne, które rozeszło się w błyskawicznym tempie, pierogi ruskie, proziaki, zupa gulaszowa, pyszne ciasta, kiełbaski z grilla i kaszanki. Wszystko dla mieszkańców oraz przyjezdnych, którzy zechcieli skorzystać z zaproszenia i świętować razem z nami ten wyjątkowy dzień.

W ramach imprezy odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem w kategorii „Żak”. W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Klub Sportowy Sarzyna, Retman Ulanów, Rotunda Krzeszów, drużyna z Przędzela i dwa zespoły z Uczniowski Klub Sportowy Orlik Rudnik nad Sanem z rocznika: 2015, 2016, 2017. Zawodnicy zagrali również mecz pokazowy Przędzel – Uczniowski Klub Sportowy Orlik Rudnik nad Sanem rocznik 2010 i młodsi.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do wspólnego świętowania, a w szczególności naszym sponsorom: dziękuję panu Rolandowi Sosze za pyszne kiełbaski i kaszankę, a pani Renacie Skibie – Piekarnia „Rudnik” za pyszny chleb. Dzięki Państwa uprzejmości mogliśmy delektować się smakiem i wspólnie świętować kolejną edycję naszego wydarzenia. Dziękuję! – powiedział Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

Serdeczne podziękowania skierowane zostały do dyrektor Anny Straub i pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Rudniku nad Sanem, do dyrektora Piotra Potockiego i pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudniku nad Sanem.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *