Nisko: Podróź w czasie z Nisko Retro Show

Nisko: Podróź w czasie z Nisko Retro Show

Plenerowy salon dżentelmena, ożywione postaci i plenerowa fryzjernia, a na scenie pokaz mody z lat 20. i 30. oraz koncert z piosenkami Hanki Ordonówny – to tylko część atrakcji przygotowanych przez organizatorów Nisko Retro Show. W niedzielę uczestnicy wydarzenia zostali zabrani w podróż w czasie.

Była więc muzyczna gawęda na temat międzywojennej muzyki światowej, koncert Chóru” Gaude Vitae”, pokaz międzywojennej mody, widowisko muzyczne „Pocztówka z dawnych lat”, a na koniec koncert Ordonka Palace Polish Orchestra i  projekcja filmu „Zapomniana  melodia”.

– Okres międzywojenny to był złoty czas dla Niska. Rodziła się koncepcja COP, a co za tym idzie rozwoju Niska, które wówczas uzyskało miejskie prawa i prężnie się rozwija – powiedział Radosław Maziarz, dyrektor NCK „Sokół” w Nisku.

W październiku NCK planuje natomiast otwarcie wystawy pt. „Czas odbudowy i wielkich zmian”.

– Niżańskie Centrum Kultury i Tradycji zaś przymierza się do wydania Niżańskiego Zeszytu Historycznego pod tym samym tytułem, ponieważ okres międzywojenny jest naprawdę bardzo ciekawy w historii Niska – dodała Karolina Kutyła z NCK „Sokół” w Nisku.

Show towarzyszyły dodatkowe atrakcje, w tym turniej brydża sportowego, plenerowa fryzjernia, kreatywny kącik dla dzieci, czy wystawa „Z wnętrza Armatury”.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.