Nisko: Powstał animowany film opowiadający historię miasta.

Nisko: Powstał animowany film opowiadający historię miasta.

Niżańskie Stowarzyszenie dla Kultury, Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” oraz burmistrz Gminy i Miasta Nisko zapraszają na premierowy pokaz filmu animowanego “Historia Niska, czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”.

Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy piątek, 11 czerwca 2021 r., o godz. 13.00 w sali kinowej Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”.

Pokazowi towarzyszyć będzie promocja podręcznika historycznego dla najmłodszych “Czy wiecie, że…”. Podręcznik to 24 opowieści dla najmłodszych poszukiwaczy wiedzy o dawnym Nisku. Autorką opracowania i tekstów jest Karolina Kutyła, a jednego z zagadnień – Ryszard Zemła. Podręcznik zilustrowała pochodząca z Niska artystka Magdalena Kara-Sajek.

Autorką filmu jest niżańska artystka Paulina Kara. Obraz powstał w technice animacji poklatkowej, a muzykę do niego skomponował Tomasz Kara-Sajek, muzyk zespołu Baśnie Zebrane.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią wydarzenie ma charakter zamknięty, obowiązuje limit widzów (wejście wyłącznie z zaproszeniami). Otwarta premiera filmu, dla szerszej publiczności, planowana jest w terminie późniejszym w scenerii Parku Miejskiego w Nisku. O wydarzeniu będziemy informować w najbliższym czasie.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.