Nisko: Powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

Nisko: Powstała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza

W Nisku powołana została Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Młodzi druhowie mają działać we współpracy z OSP i KPPSP.

Pomysłodawcą utworzenia młodocianej grupy pożarniczej był druh Tomasz Kusiak. Swój zamiar omówił z Powiatowym Komendantem Straży Pożarnej w Nisku Krzysztofem Skrzypkiem, który z kolei dał zielone światło do działania i obiecał pomoc. Następnie wraz z Komendantem Powiatowym OSP Mariuszem Czechem, legitymującym się dużym doświadczeniem w pracy z Młodzieżowymi Drużynami, opracowany został wstępny plan działania w jednostce OSP w Nisku. Wielkim wsparciem wykazali się tu Prezesi Robert Waszkiewicz, Zbigniew Kopeć i Naczelnik Kamil Grąza, a także pozostali druhowie z tej jednostki. To dzięki nim dziś mogą odbywać się młodzieżowe spotkania i ćwiczenia.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza rozpoczęła już swoją działalność. Ostatnio uczestniczyła w zorganizowanej przez Football Academy imprezie z okazji 9-lecia jej istnienia. Młodzi druhowie cały czas potrzebują wsparcia finansowego. Pozyskane środki zostałyby przekazane m.in. na doposażenie grupy w stroje sportowe czy uzupełnienie elementów do przeszkód podarowanych wcześniej przez PSP w Nisku. Głównym jednak celem MDP jest zorganizowanie obozu w okresie wakacji, w trakcie którego młodzi druhowie mogliby się przygotować do zawodów powiatowych MDP mających się odbyć we wrześniu tego roku.

MDP powołana została w celu szerszego zainteresowania młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej. Jej członkami mogą zostać dziewczęta i chłopcy w wieku do 18 lat. Do podstawowych zadań MDP należy m.in. udział w zapobieganiu pożarom poprzez oddziaływanie na środowisko w celu przestrzegania przepisów przeciwpożarowych, podnoszenie wiedzy i umiejętności swoich członków w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej, organizowanie działalności kulturalno-oświatowej, czy rozwijanie sprawności fizycznej poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.