Nisko: Śmierć kobiety po porodzie w Niżajskim szpitalu

Nisko: Śmierć kobiety po porodzie w Niżajskim szpitalu

31-letnia mieszkanka Stalowej Woli zgłosiła się do porodu w Szpitalu Powiatowym w Nisku. 13 grudnia ub.r. lekarze przeprowadzili u niej cesarskie cięcie. Urodziła synka. Dwa dni później 31-letnia pacjentka zmarła.

– Prokuraturę powiadomił jej narzeczony pacjentki, ojciec dziecka. Prowadzimy śledztwo w sprawie narażenia pacjentki na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez personel lekarski Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, na którym ciążył obowiązek opieki nad pokrzywdzoną i w konsekwencji nieumyślnego spowodowania jej śmierci – informuje rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie Hanna Biernat-Łożańska.

Policjanci zabezpieczyli zarówno dokumentację medyczną z oddziału niżańskiego szpitala, jak i z prywatnego gabinetu lekarskiego ginekologa prowadzącego ciążę 31-latki. Ponadto funkcjonariusze badali szpitalne komputery.

Jak zaznaczyła rzecznik prasowa rzeszowskiej prokuratury Hanna Biernat-Łożańska, na razie jest za wcześnie, by mówić o złamaniu prawa lub postępowania niezgodnego ze sztuką lekarską.

Sprawa została poruszona również podczas sesji rady powiatu niżańskiego przez radnego Władysława Praconia. Do jego zapytania odniósł się dyrektor lecznicy Paweł Tofil, informując, że w tej sprawie w lecznicy powołana została komisja do zdarzeń niepożądanych, a wszelkie wnioski będą wyciągane po otrzymaniu kompletu dokumentów od śledczych.

 Mogę powiedzieć z 99-procentową pewnością, że to był nieszczęśliwy wypadek, ale w tej chwili jeszcze nie chcę mówić o szczegółach – mówił podczas sesji dyrektor Paweł Tofil.

Śledczy obecnie oczekują na protokół z sekcji zwłok i opinii dotyczącej ustalenia pośredniej lub bezpośredniej przyczyny zgonu 31-latki. Zlecony szereg czynności procesowych objęte są tajemnicą śledztwa. Fot. Ilustracyjna.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.