Nisko: W mieście powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora.

Nisko: W mieście powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora.

Jeszcze w tym roku może powstać Dom Dziennego Pobytu Seniora w Nisku. To dzięki czterem milionom złotych, które gmina otrzymała w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki te pozwolą również na przeniesienie Ośrodka Pomocy Społecznej. Mówi burmistrz Niska Waldemar Ślusarczy.

Realizacja projektu ruszy lada dzień, a jego przedmiotem jest przebudowa i kompleksowa termomodernizacja budynku po gimnazjum przy ul. Szopena w Nisku. Obiekt otrzyma nowe funkcje. Zostanie w nim utworzony Dzienny Dom Seniora dla osób starszych, niesamodzielnych. W budynku swoje miejsce znajdzie także Ośrodek Pomocy Społecznej dla osób wykluczonych społecznie i ubogich.

Zakres prac przy adaptacji budynku obejmie przebudowę instalacji wewnętrznych, termomodernizację obiektu z budową instalacji fotowoltaicznej oraz wdrożenie standardów dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Koszt całego zadania to 4 miliony złotych, w tym dofinansowanie, które wyniesie również 4 miliony złotych. Uzyskana kwota jest niebagatelna i praktycznie umożliwi pokrycie całości wydatków na tę inwestycję.

– Otrzymanie tak znacznej sumy nie byłoby możliwe bez pomocy wielu zaangażowanych w rozwój Niska osób. W pierwszej kolejności podziękowania należą się rządowi RP za stworzenie możliwości pozyskania środków w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz w szczególności ministrowi sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi, który bardzo mocno zaangażowany był w projekt stworzenia Domu Dziennego Pobytu dla niżańskich seniorów. Podziękowania należą się także wielu innym przychylnym Nisku samorządowcom i politykom – dodaje burmistrz.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.