Nisko: W Ulanowie otwarto Dzienny Dom Senior+

Nisko: W Ulanowie otwarto Dzienny Dom Senior+

Dzienny Dom Senior+ powstał w budynku po byłym przedszkolu. Z obiektu korzystać mogą seniorzy z terenu całej gminy. Gmina otrzymała dotacje na jego kompleksową przebudowę, wyposażenie oraz  na funkcjonowanie w początkowym okresie.

Cała inwestycja kosztowała 437 283,29 zł, z czego 318 550,07 zł pokryła dotacja z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Dzięki temu budynek został wyremontowany i dostosowany do pobytu dziennego dla osób starszych.

To miejsce przede wszystkim dla osób samotnych, takich, które w domu nie mają się do kogo odezwać, potrzebują wyjścia, wsparcia, żeby przyjść porozmawiać. Organizujemy dla nich różne zajęcia plastyczne, muzyczne. Wszystko dostosowujemy do potrzeb naszych osób. W planach mamy doposażenie sali ćwiczeń, bo ważna jest dla nas rehabilitacja naszych seniorów – mówiła kierownik placówki Izabela Łepko-Kruk.

Burmistrz Stanisław Garbacz wraz z Kierownikiem placówki Izabelą Łepko-Kruk przywitali wszystkich przybyłych i poprosili ks. Proboszcza Kazimierza Żyłkę o poświęcenie budynku. Po tej ceremonii nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości. Po części oficjalnej, w trakcie której nie zabrakło podziękowań, gratulacji oraz życzeń, uroczystość uświetniły występy artystyczne podopiecznych Dziennego Domu Senior +.

Dzienny Dom Senior + w Ulanowie mieści się w budynku, przy ul. Kościuszki 3 w Ulanowie. W budynku znajdują się m.in.: sala spotkań, pokój do wypoczynku, sala do zajęć ruchowych, pokój terapii indywidualnej, stołówka, pomieszczenia biurowe, zaplecze kuchenne i sanitarne.

Placówka obecnie obejmuje opieką 15 seniorów. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. Zakres działań Domu polega na aktywizacji seniorów poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie zainteresowań, nabywanie nowych umiejętności. Działania te przeciwdziałają izolacji i samotności osób starszych, zapewniają też dostęp do oferty kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej. Każdego dnia Seniorzy mają zapewniony ciepły posiłek. DDS+ oferuje pomoc osobom starszym w funkcjonowaniu w warunkach zbliżonych do warunków domowych, osiąganie i utrzymywanie optymalnego poziomu samodzielności i aktywności.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email