Podróże: Modernizacja mostów na drodze w Bieszczady

Podróże: Modernizacja mostów na drodze w Bieszczady

Osoby, które się wybierają w Bieszczady muszą się liczyć na spore utrudnienia drogowe. Duży remont z przebudową kilku mostów trwa na trasie z Hoczwi do Polańczyka. Rozpoczyna się także drugi etap modernizacji mostu w Huzelach k. Leska a pod koniec wakacji ruszą remonty w kilku innych miejscach.

Infrastruktura drogowa w Bieszczadach przez lata była niedoinwestowana. W Bieszczadach jest 120 mostów, do tej pory zmodernizowano ich 27. Na ten rok Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich zaplanował kolejne inwestycje.

Od ubiegłego roku trwa przebudowa odcinka Hoczew-Polańczyk. Mosty na tym odcinku są rozbierane i budowane praktycznie na nowo. Droga po modernizacji uzyska zupełnie nowe parametry. Ze sporymi utrudnianiami na tej drodze kierowcy muszą się liczyć przez cały sezon turystyczny.

Inwestycja zostanie ukończona dopiero późną jesienią. Do tej pory będzie tam ruch wahadłowy na kilku kilku odcinkach

Obecnie trzeba się liczyć z utrudnieniami przed remontowanym mostem na Sanie w Huzelach koło Leska, na trasie w kierunku Cisnej. Prowadzone prace  związane są z konserwacją i remontem pomostu.

Kolejna inwestycja dotyczy trasy z Soliny do Myczkowa. Pracę mają się tutaj rozpocząć jeszcze podczas tych wakacji.

W tym sezonie utrudnienia będą także w Jabłonkach, na drodze z Leska do Cisnej. Tam remontowane będą dwa mosty.

W planach jest modernizacja najważniejszych bieszczadzkich trasach: pomiędzy Ustrzykami Dolnymi a Ustrzykami Górnymi oraz do Radoszyc, przez Cisną, Wetlinę do Ustrzyk Górnych.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.