Polska i Świat: Mistrz skialpnizmu Andrzej Bargiel planuje okiełznać najwyższy szczyt Ziemi

Polska i Świat: Mistrz skialpnizmu Andrzej Bargiel planuje okiełznać najwyższy szczyt Ziemi

Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, zacieśnia współpracę z Andrzejem Bargielem, światowej sławy skialpinistą. Rozpoczyna się kolejny etap tej współpracy – wyprawa #EverestSkiChallenge, której celem jest zjazd na nartach z Mount Everestu, najwyższego szczytu Ziemi.

„Wracamy w Himalaje. Zamierzamy zdobyć bez tlenu szczyt Mount Everestu i zjechać z niego na nartach – zapowiada Andrzej Bargiel. – Z wyprawy rozpoczętej 25 sierpnia planujemy wrócić 7 października, atak szczytowy i zjazd przeprowadzimy pod koniec września” – dodaje.

Trzykrotnemu Mistrzowi Polski w skialpinizmie światowy rozgłos przyniósł zjazd z K2 w 2017 roku, czego dokonał jako pierwszy człowiek na świecie. Andrzej Bargiel wsparcie marki LOTTO otrzymał już w 2010 roku podczas Elbrus Race, czyli biegu na najwyższy szczyt Kaukazu. Ponownie Totalizator Sportowy wsparł sportowca w 2013 roku, kiedy – jako pierwszy Polak w historii – samotnie zdobył wierzchołek centralny ośmiotysięcznika Sziszapangma i zjechał z niego na nartach. Następne wyzwania realizował również pod skrzydłami LOTTO Extreme, kiedy w latach 2014-2015 bił rekordy w zdobywaniu ośmiotysięczników: Manaslu i Broad Peak.

Kolejna współpraca rozpoczęła się w 2020 roku – w ramach niej zrealizowano m.in. wspólny projekt LOTTO Bargiel Challenge, na który składało się 6 tygodni wyzwań sportowych oraz konkurs „Challenge z szóstką”, dzięki któremu wyłoniono 6 laureatów oraz 6 ośrodków, które otrzymały wyposażenie sportowe.

W minionym 2021 roku Andrzej Bargiel wziął udział w kampanii Jubileuszu 65-lecia Totalizatora Sportowego oraz towarzyszących jej licznych wydarzeniach. Ponadto, także przy wsparciu spółki, zrealizował wyprawę eksploracyjną Karakoram Ski Expedition, podczas której z sukcesem zdobył dwa sześciotysięczniki Yawash Sar II oraz Laila Peak i zjechał z nich na nartach.

„Nasza decyzja o kontynuacji współpracy z Panem Andrzejem Bargielem jest owocem wieloletniej, udanej relacji marki LOTTO z najsłynniejszym polskim narciarzem wysokogórskim – informuje Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego. – Nie ustajemy w tym wsparciu, dlatego będziemy także podczas #EverestSkiChallenge. Cały Totalizator Sportowy mocno trzyma kciuki za sukces tej wyprawy!” – podkreśla.

Skialpinista i Totalizator Sportowy rozszerzają współpracę i łączą siły w jeszcze większym wspieraniu polskiego sportu.

„Mam nadzieję, że nie tylko wspólnie będziemy motywować do aktywności sportowej, ale również wspierać młodych sportowców w ich karierze i wspierać rozwój infrastruktury sportowej” – mówi o nowym etapie współpracy Andrzej Bargiel.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *