Polska: Legitymacje studenckie ważne do 14 października

Polska: Legitymacje studenckie ważne do 14 października

Nie przewiduje się przedłużenia ograniczenia funkcjonowania uczelni poprzez wydawanie kolejnego rozporządzenia – informuje resort nauki. Oznacza to, że legitymacje studenckie zachowają ważność przez 60 dni po wygaśnięciu dotychczasowych przepisów. Będą ważne do 14 października.

Z kolei minister edukacji poinformował rektorów uczelni o zniesieniu rozporządzenia czasowo ograniczającego działalność uczelni. W praktyce oznacza to, że kształcenie studentów i doktorantów na uczelniach powinno odbywać się w nadchodzącym roku akademickim w systemie stacjonarnym. Ministerstwo edukacji nadal nie zapomina jednak o groźbie czwartej fali pandemii: w przypadku wzrostu liczby infekcji koronawirusem może zostać wprowadzony hybrydowy, a nawet zdalny tryb nauczania.

Wszystkie legitymacje studenckie stracą ważność

Przypomnijmy, że w związku z pandemią koronawirusa legitymacje studenckie i doktoranckie zostały automatycznie przedłużone na okres zawieszenia zajęć stacjonarnych w budynkach uczelni. Dzięki temu studenci i doktoranci nie musieli stawiać się w sekretariatach celem uzyskania hologramu i przedłużenia ważności swojego dokumentu. Ten fakt regulowało rozporządzenie ministra nauki.

W przypadku ograniczenia lub zawieszenia funkcjonowania uczelni […] oraz przez 60 dni po jego zakończeniu legitymacje studenckie są ważne, bez konieczności potwierdzania ich ważności– czytamy w dzienniku ustaw.

Teraz okazuje się, że 15 sierpnia 2021 r. minister edukacji zniósł czasowe ograniczenie funkcjonowania uczelni, które przywraca naukę stacjonarną na uniwersytetach. W związku z tym, legitymacje studenckie już za kilkanaście dni stracą swoją ważność. Zgodnie z treścią wydanego wcześniej rozporządzenia termin 60 dni ma upłynąć 14 października 2021 r.


Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.