Polska: Pierwsze wypłaty 500 plus na nowy okres

Polska: Pierwsze wypłaty 500 plus na nowy okres

ZUS przelał pierwsze środki na nowy okres świadczeniowy “500 plus”. Na konta rodziców trafiło około 312 mln złotych.

1 czerwca rozpoczął się nowy okres świadczeniowy “Rodzina 500 plus”, pierwszy obsługiwany wyłącznie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pieniądze trafiają już na konta w tym tygodniu ZUS przeleje ok 600 mln zł.

Nabór wniosków na ten okres trwał od 1 lutego tego roku.

Świadczenie wychowawcze jest przyznawane do 31 maja każdego roku. Jednak już wcześniej, od 1 stycznia ZUS przyjmował nowe wnioski o 500+, a ośrodki gminne lub powiatowe kontynuowały wypłatę świadczeń przyznanych w ubiegłym roku do końca okresu, na jaki je przyznały.

Przejęcie realizacji programu +Rodzina 500plus+ przez ZUS odbyło się stopniowo, aby zagwarantować ciągłość wypłat.

Wniosek o świadczenie wychowawcze jest elektroniczny. Można go złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Rodzice, którzy mają PESEL, mogą także przesłać wniosek do ZUS przez portal Empatia lub swój bank. Świadczenie będzie wypłzacane wyłącznie na rachunki bankowe.

Każdy rodzic będzie mieć stały termin płatności, który może sprawdzić na PUE ZUS. Termin płatności będzie przydzielany losowo i będzie obowiązywał przez cały okres, na który zostało przyznane świadczenie. Terminy wypłat to 2,4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W przypadku, gdy płatność wypada na dzień wolny od pracy, środki zostaną przekazana dzień wcześniej.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.