Polska: Start programu Cyfrowy Powiat

Polska: Start programu Cyfrowy Powiat

W Starostwie Powiatowym w Garwolinie zainicjowany został  program „Cyfrowy Powiat”. Jego celem jest wsparcie rozwoju cyfrowego oraz wzmocnienie cyberbezpieczeństwa samorządów. Do powiatów w całej Polsce trafi ponad 63 mln zł. W wydarzeniu uczestniczył Janusz Cieszyński, sekretarz stanu ds. cyfryzacji w KPRM.

„Cyfrowy Powiat” to kolejny po „Cyfrowej Gminie” program, który jest skierowany do samorządów w całej Polsce. -Zależy nam na tym, aby w całym kraju rozwój cyfryzacji był równomierny, aby w każdym miejscu w Polsce były równe szanse w dostępie do nowych technologii – mówił podczas środowej konferencji prasowej minister Janusz Cieszyński.

Cyfrowy Powiat to konkurs grantowy dedykowany wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego na poziomie powiatów. Planowany budżet programu to 63 857 634 zł. Powiaty mogą wnioskować o dofinansowanie w kwocie od 100 tys. do 350 tys. zł. Program Cyfrowy Powiat będzie realizowany w  ramach wsparcia samorządów w procesie cyfryzacji i wzmocnienia kompetencji w zakresie zdalnej obsługi interesantów. Wnioski można składać do 11 września 2022 r.

Dofinansowanie, zgodnie z zasadami konkursu, będzie można wydatkować na 4 obszary:

  1. Cyfryzacja biur / jednostek publicznych / jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) – zakup sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług oraz zdalnej pracy, stacje robocze, skanery, podpisy kwalifikowalne, czytniki itp. oraz zakup usług chmurowych.
  1. Zakup sprzętu IT dla:
  • szkół i placówek specjalnych;
  • domów dziecka, pieczy zastępczej, domów pomocy społecznej.
  1. Szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa a także zaawansowanych usług cyfrowych.
  1. Zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.
Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.