Przemyśl: 43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

Przemyśl: 43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego jest najstarszą w kraju imprezą promującą folklor miejski, który od 2008 r. nosi imię Jerzego Janickiego – zmarłego reżysera i scenarzysty, wielokrotnego jurora festiwalu.

Jego celem jest chronienie i pielęgnowanie tych wszystkich wartości, które wiążą się ze stylem, repertuarem i swoistą atmosferą występów kapel podwórkowych.

W tym roku w konkursie weźmie udział siedem zespołów: Kapela Fakiry z Piotrkowa Trybunalskiego, Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, Kapela z Naszego Miasteczka z Czerwionki-Leszczyny, Kapela Czarny Salceson z Krasnegostawu, Maciejowa Kapela z Lublina, Paka Sędzisza z Sędziszowa Małopolskiego i Kapela Podwórkowa Beka z Przeworska.

Występy oceniać będzie jury w składzie: Jolanta Danak-Gajda, Dariusz Baszak i Adrian Gawlik.

Podczas prezentacji konkursowych będzie można usłyszeć zróżnicowany repertuar, składający się zarówno z dawnych tekstów i melodii folkloru miejskiego, jak również aktualnych, tworzonych na żywo przez ludzi żyjących życiem swoich miast, problemami dnia codziennego.

25 czerwca, tj. w sobotę, o godzinie 10:00 zapraszamy do sali widowiskowej na przesłuchania konkursowe. Zaś o godzinie 17:00 odbędzie się spektakl muzyczny “Pamiętasz była miłość” składający się z doskonałych piosenek napisanych przez Tuwima i Hemara, które pomimo upływu czasu nadal są aktualne. Zaśpiewają je Dagny Mikoś, Adrian Gawlik i Joanna Jucha przy akompaniamencie Olega Sznicara.

Natomiast niedziela (26 czerwca) to już tradycyjnie przedpołudniowe muzykowanie kapel na osiedlach i ulicach Przemyśla. Festiwal zaś zakończy występ Lwowskiej Kapeli TA JOJ im. Kazimierza “Kija” Galikowskiego i koncert laureatów festiwalu. Na niego zapraszamy o godzinie 14:00, również do sali widowiskowej Centrum Kulturalnego.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni należy w kasie CK pobrać wejściówki.

43. Ogólnopolski Festiwal Kapel Folkloru Miejskiego im. Jerzego Janickiego

25 czerwca – sala widowiskowa

  • Godz. 10:00 – prezentacje konkursowe
  • Godz. 17:00 – spektakl muzyczny “Pamiętasz była miłość”, Muzyczny spektakl składający się z doskonałych piosenek napisanych przez Tuwima i Hemara, które pomimo upływu czasu nadal są aktualne. Wykonawcy: Dagny Mikoś, Adrian Gawlik, Joanna Jucha Akompaniament i aranżacje utworów: Oleg Sznicar

 26 czerwca – sala widowiskowa

  • Godz. 10:00 – 12:00 – muzykowanie kapel na ulicach i podwórkach
  • Godz. 14:00 – występ Lwowskiej Kapeli Podwórkowej TA JOJ im. Kazimierza “Kija” Galikowskiego oraz koncert laureatów festiwalu

Wstęp wolny. Wejściówki do pobrania w kasie CK od wtorku do niedzieli w godzinach od 14:00 do 20:00.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.