Przemyśl: „Gdzieś pomiędzy” – spotkanie z przemyskim poetą - Karolem Zającem

Przemyśl: „Gdzieś pomiędzy” – spotkanie z przemyskim poetą - Karolem Zającem

W czwartek, 24 listopada o godz. 17:00 zapraszamy sympatyków poezji do Klubu “Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu na spotkanie z przemyskim poetą Karolem Zającem. Jego wieczór autorski pt. „Gdzieś pomiędzy” organizowany jest w ramach cyklicznej imprezy „Przystanek Poezja”. Oprawę muzyczną zapewni zespół NaGape w składzie: Adam Hajduk, Justyna Scheller, Zuzanna Nizio i Janusz Rajtmajer.  

Pan Karol Zając urodził się w 1957  r. w Przemyślu, tutaj też mieszka.  Jego pasje to fotografia i numizmatyka, ale przede wszystkim poezja, ma na swoim koncie również udane próby zapisu prozą.

O sobie mówi: Poezja jest spełnieniem moich marzeń w codzienności. Plastrem na smutki i głosem rozlegającym się w ciszy.

Wiersze pisze od sierpnia 1974 roku.  Na początku do  „szuflady”, dopiero w 2004 r.  swoje wiersze odważył się zamieścić w Internecie, pod nickiem „kazap” i „kazap57”.

Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, m.in. w 2018 r. w Rzeszowie  zdobył wyróżnienie w konkursie „Pod majowym księżycem” za wiersz “Ojciec i syn”. W tym samym roku w Świebodzinie  – II miejsce w Turnieju Jednego Wiersza „Oto Świebodzin” za wiersz „Na spacerze”.

Od 2012 r. jest uczestnikiem  Dorocznych Spotkań Poetów, organizowanych przez Centrum Kulturalne w Przemyślu. W latach 2013 do 2021 r. należał do Stowarzyszenia „Civitas Christiana”,  w siedzibie którego w 2013 r. odbył się jego pierwszy wieczór poetycko-muzyczny.   

W sierpniu w 2019 roku obchodził 45-lecie działalności literackiej. W 2022 roku wydał swój 35 tomik wierszy.

Podczas autorskiego wieczoru usłyszymy wiersze refleksyjne o upływie czasu, przemijaniu i tymczasowości życia, ale też wiele wierszy mówiących o ludzkich emocjach i uczuciach. Każdy z przybyłych gości otrzyma specjalnie z tej okazji wydany tomik wierszy wraz z autografem poety.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Serdecznie zapraszamy!

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email