Przemyśl: I Festiwal Pocieszny w Centrum Kulturalnym

Przemyśl: I Festiwal Pocieszny w Centrum Kulturalnym

Miło nam poinformować, że w Centrum Kulturalnym w Przemyślu w dniach 14-17 września 2023 r. odbędzie się I Festiwal Pocieszny. Wydarzenie to nowa inicjatywa kulturalno-artystyczna skierowana do najmłodszych dzieci w wieku 0-6/7 lat często potocznie nazywanych pociechami – stąd nazwa wydarzenia.

W ciągu czterech dni Festiwalu odbędzie się szereg wydarzeń związanych z różnymi dziedzinami: teatrem, muzyką, literaturą i filmem. W programie Festiwalu znajdą się inicjatywy edukacyjne i wartościowe będące przeciwwagą dla fali komercyjnych zjawisk w popkulturze kierowanych do najmłodszych.

Festiwal ma zaciekawić, oswoić i uwrażliwić najmłodsze dzieci na różne zjawiska kulturowe w formie dostosowanej do ich możliwości percepcyjnych oraz pokazać, że instytucja kultury jest miejscem przyjaznym i otwartym.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu jest bezpłatny – obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasie Centrum Kulturalnego w Przemyślu (czynna od wtorku do niedzieli w godzinach 14:00-20:00).

Podczas każdego z wydarzeń niezbędna jest obecność rodzica/opiekuna dla dziecka, który również pobiera wejściówkę. Aby ułatwić udział w Festiwalu rodzicom NAJNAJÓW korzystających jeszcze z pieluszek, dostępne będą przewijaki, a na wszystkich małych gości będzie czekać specjalnie przygotowana na tę okazję festiwalowa ścianka do wykonywania pamiątkowych zdjęć!

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej CK: Centrum Kulturalne w Przemyślu – Instytucja Kultury Województwa Podkarpackiego – I Festiwal Pocieszny (przemysl.pl) oraz w wydarzeniu na facebooku: I Festiwal Pocieszny | Facebook

Projekt pn. I Festiwal Pocieszny dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email