Przemyśl: Kolejny sukces Zespołu Tanecznego "Koralik"

Przemyśl: Kolejny sukces Zespołu Tanecznego "Koralik"

Kolejny sukces, działającego w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, Zespołu Tanecznego „Koralik”! Na 49. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który odbył się w dniach 7 – 17 lipca w Kielcach, podopieczne Doroty Pantuły-Ferlejko zdobyły Złotą Jodłę.

KORALIK został nagrodzony za układy „Bogini Egiptu” i „Czy to jawa czy to sen” w kategorii inscenizacja i miniatura taneczna (16 – 25 lat). Za choreografię do układów odpowiedzialna jest Dorota Pantuła-Ferlejko.

Prócz prezentacji konkursowych zespół uczestniczył w korowodzie, ognisku, koncertach na scenie letniej oraz obejrzał znakomity spektakl „Brodzić po wodzie” w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca.

Ważną częścią festiwalu były warsztaty taneczne pod okiem doświadczonych specjalistów. Zajęcia z folk-dance prowadziła Zofia Czechlewska – solistka, dr sztuk muzycznych, pedagog, choreograf i kierownik baletu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, z tańca klasycznego wybitna tancerka szkoły baletowej Hanna Liaskovich, natomiast z tańca współczesnego Antonina Kamińska z Odessy, autorka wielu wspaniałych choreografii.

Festiwal zakończył się Koncertem Galowym w kieleckim Amfiteatrze.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.