Przemyśl: Rozpoczyna się trzecia edycja konkursu „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta”

Przemyśl: Rozpoczyna się trzecia edycja konkursu „Uliczne portrety – czyli o tych, którzy tworzyli historię twojego miasta”

W tym roku prezentujemy sylwetki patronów ulic z miasta Mielca, Jasła i Przeworska. Będzie mowa o postaciach, które zrobiły wiele dobrego dla narodu i społeczności w której żyli. Osobach, które na trwałe zapisały się w dziejach Polski.

Zatem – kim jest bohater, którego nazwiskiem opatrzona jest jedna z ulic twojego miasta?

Zapraszamy do udziału młodzież szkolną od 16. roku życia z powiatów jasielskiego, mieleckiego i przeworskiego.

Wybierz kategorię i opracuj temat. Zainspiruj się przygotowaną przez regionalistów prezentacją, która dostępna jest na stronie internetowej Centrum Kulturalnego w Przemyślu: kliknij tutaj

Pomysłem na konkurs jest chęć rozbudzenia zainteresowania oraz poznawania ważnych dla historii miasta postaci, umożliwiając społeczności lokalnej, a przede wszystkim młodzieży  szkolnej poznanie ich życiorysów poprzez różne opracowania prezentujące ich sylwetki, jako że są one wizytówką miasta.

Celem jest przybliżenie bohatera/postaci ważnej dla historii miasta, której nazwiskiem opatrzona jest jedna z ulic tego miasta.

Konkurs zawiera cztery kategorie – do wyboru jedna, a są to: wywiad, prezentacja multimedialna, wystawa, komiks.

Prace przyjmowane będą do 18.11.2022 r. Ogłoszenie wyników nastąpi w Centrum Kulturalnym w Przemyślu 30.11. 2022 r.

Do wygrania będą wartościowe nagrody, m.in. sprzęt multimedialny, np. tablet.

Podziel się tym artykułem:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Print this page
Print
Email this to someone
email